SKI AREÁL OPÁLENÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Informace o aktuálním stavu lyžařských středisek

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Lyžařská sezóna už je za dveřmi.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Sněhu má být dostatek. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. Kam ale vyrazit? Lyžařských areálů je v ČR téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou nejlepší podmínky. V médiích je informací dost, některé ale nejsou příliš přesné. První možností je pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Web však není příliš přehledný, spousta lidí si na něj však dokázala zvyknout. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Poslední možností je návštěva přímo oficiálních stránek areálů. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, obvykle však takovými, které pro víkendový výlet znát vůbec nepotřebujete. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 1.7.

°C
°C
Sobota
2.7.2022

°C
°C
Neděle
3.7.2022

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C