SKI AREÁL OPÁLENÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde se lépe lyžuje?

Zima se blíží. Kam ale v zimě vyrazit? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Na jeden skipas už fungují všechny vleky v okolí, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Zahraniční lyžování je podstatně dražší. A nejde jen o cenu skipasu, ale také ubytování a občerstvení. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Co ale zahraničí? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, pokud Vaše peněženka zrovna nepřetéká, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Levnější ubytování je ve Francii. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 1.7.

°C
°C
Sobota
2.7.2022

°C
°C
Neděle
3.7.2022

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C