SKI AREÁL OPÁLENÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Vydejte se do Českého Krumlova, má skutečně co nabídnout.

K největším lákadlům patří bezesporu v naší zemi město Český Krumlov. Každoročně sem zavítají desetitisíce turistů jak tuzemských, tak i zahraničních. Město samotné Vám může nabídnout nádherné historické centrum s renesančními fasádami domů, obtáčené řekou Vltavou, a pochopitelně si nikdo nenechá ujít návštěvu krumlovského zámku a jeho nádherné rozsáhlé zahrady. Město je také cílem mnoha vodáckých putování, vodáci jej mohou obdivovat z vodní hladiny a svůj pobyt si zde zpestřit i několika sjízdnými jezy. Kromě zajímavého pohledu na město z vodní hladiny jsou zde pozoruhodné i okolní přírodní scenérie z vyhlídkových míst. Kdo do Českého Krumlova zavítá vlakem, ten má určitou výhodu. Nádraží je totiž vysoko nad městem a odtud je krásný výhled na zámek a na část historického centra.

Nádherné panorama města se siluetou zámku je také z opačné strany, z Křížového vrchu. Až si prohlédnete exteriéry zámku, nádvoří a zahradu, udělejte si čas na návštěvu Křížového vrchu, je to skutečně jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst. Na vrcholu Křížového vrchu se nachází kaple Marie Bolestné a přístup je sem po modré turistické značce. Nejhezčí pohled na Český Krumlov z Křížového vrchu je hlavně navečer, kdy je celé město ozářeno podvečerním Sluncem.

Zajímavým tipem na pěkný výlet do okolí Českého Krumlova je Kleť, což je nejvyšší vrchol Blanského lesa. K rozhledně na vrcholu Kleti se dopravíte pohodlně sedačkovou lanovkou z Krásetína a kromě krásného výhledu do okolí se můžete posilnit na úpatí rozhledny v malé restauraci. Dalším tipem na výlet v okolí Krumlova je údolí Vltavy, poblíž zříceniny hradu Dívčí Kámen. Údolí Vltavy patří právem k nejkrásnějším místům v České republice. Údolí je stále civilizací nedotčené, není narušené žádnou stavbou pozemní komunikace, ani přehradní hráze. Pobyt na českokrumlovsku si můžete zpestřit rovněž pěkným výletem do přírodní rezervace Čertova stěna – Luč, která se nachází poblíž Loučovic u Vyššího Brodu. Rezervaci tvoří i Čertovy proudy, to je vltavský kaňon, plný balvanů a prahů, kde se dokonce pořádají občas vodácké závody.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 1.7.

°C
°C
Sobota
2.7.2022

°C
°C
Neděle
3.7.2022

°C
°C
Pondělí
4.7.2022

°C
°C